09:58 Установка плинтуса напольного | |
установка деревянного плинтуса своими руками
Особливості установки плінтусів безпосередньо залежать від того, з якого матеріалу вони були виготовлені:
Детальніше про вибір підлогового плінтуса в нашій статтіПідлоговий плінтус - незамінна деталь в інтер'єрі будь-якого приміщення. Облаштування плінтуса вирішує відразу кілька завдань:
Правильно підібраний і змонтований плінтус захищає від протягів, пилу і шуму. Сучасні функціональні моделі оснащені кабель-каналом - спеціальним внутрішнім коробом для прихованої електропроводки, що дозволяє прокладати мережі будь-якої потужності, не порушуючи цілісності дизайну приміщень. Ринок будівельних матеріалів рясніє безліччю різновидів підлогового плінтуса. У продажу є:
Ключовим критерієм при виборі плінтуса служить матеріал підлогового покриття і його колір. Дерев'яні підлоги з масиву добре виглядають з «рідної» для підлоги планкою з тієї ж породи дерева. Під керамічну плитку в санвузлі ідеально підійде керамічний плінтус, а ось в якості обрамлення кахельної підлоги кухні або коридору слід підібрати плінтус з пластика, дерева або металу. Якщо складно підібрати підлогову планку за кольором до підлоги або стін, можна придбати виріб під фарбування. Іноді темний колір плінтусів і дверей ефектно виглядає в світлому приміщенні. Щоб розрахувати необхідну кількість плінтуса, слід виміряти периметр приміщення, за винятком дверних прорізів. Отримане число ділять на 2,5 м (довжина стандартної підлоги планки), округлюють до цілого і додають запас 5% (на випадок помилок при нарізці). Купуючи пластиковий плінтус, потрібно підрахувати кількість кутів в кімнаті і число стиків планок на стіні, якщо її довжина перевищує 2,5 м. До виробів із пластику додаються сполучні елементи, заглушки (праві і ліві). Інші види підлоги планки доводиться підганяти вручну; тут важливо дотримуватися кут нарізки, щоб деталі прилягали без зазору. Дерево: якість і престижПланується з твердих порід дерева зазвичай використовується в приміщеннях бізнес-класу, в поєднанні з підлогою з того ж матеріалу: дуба, бука і т.п. Вироби з масиву дуже красиві, довговічні, міцні, виглядають солідно і переконливо. Але монтувати такий плінтус можна тільки на ідеально рівні стіни і підлогу, так як він не володіє пластичністю і при жорсткому монтажі може тріснути. Ще один серйозний мінус - дорожнеча. Звичайно, існують варіанти подешевше - шпоновані вироби з деревини хвойних порід. Верхній шар таких виробів складається з шпону цінних порід дерева. Виглядає такий плінтус ефектно, має доступну ціну. Можна придбати необроблену підлогову планку без шпону і самостійно декорувати її в потрібний колір. Отже, дерев'яний плінтус відрізняється:
З недоліків можна назвати:
Популярний замінник дерева МДФНепоганий заміною натуральному дереву вважається плінтус з МДФ - пресованого дерева. Верхній шар таких виробів є захисну плівку з меламіну, ламінату, іноді - шпон деревини твердих порід (натуральний або імітація). Планується з МДФ відмінно поєднується з покриттям підлоги з ламінату та лінолеуму. Вироби можуть випускатися як з кабель-каналом, так і без нього. Монтуються вони на спеціальну основу - кляймери з пластикового або металевого профілю, що кріпляться до стіни. Переваги плінтусів з МДФ:
Недоліків небагато:
Пластик - наше всеНайбільш затребуваний матеріал для підлогового плінтуса в даний час - пластик. Коштують вироби з нього недорого, в продажу є товар всіляких забарвлень, розмірів і форм. Пластиковий плінтус підходить для обрамлення підлогових покриттів з лінолеуму, ламінату, ковроліну. Його можна застосовувати на нерівних стінах; існує навіть гнучкий плінтус для криволінійних поверхонь. Практично всі моделі оснащені кабель-каналом, що вміщує до 10 проводів. Монтуються вони за допомогою дрилі на дюбелі і саморізи, причому, приховувати місця кріплення не потрібно, так як до стіни прівінчівается тільки основа, на яку потім надівається декоративна планка. Всі кути і стики плінтусів між собою маскуються під спеціальні сполучні елементи і заглушки, що надає окантовці статі завершеного вигляду. Вигідні властивості пластикового плінтуса:
Є й недоліки:
Керамічні підлогові виробиКерамічні планки для обрамлення підлоги з кахлю або каменю замовляються на випускає підприємстві разом з покриттям підлоги. Монтуються вони так само, як плитка - на спеціальний клей. Нерідко в якості плінтуса використовують нарізану вузькими смужками плитку. Такий вологозахисний підлогу зазвичай влаштовують у ванній і туалеті. Плюсами цього виду плінтуса можна вважати міцність, довговічність і оригінальний зовнішній вигляд, мінусами - складність заміни при пошкодженні і обмежену сферу використання. Планується з металуМетал за своїми захисними властивостями, звичайно, поза конкуренцією серед всіх інших матеріалів. У продажу є плінтуси з нержавіючої сталі, латуні, алюмінію. Якщо інтер'єр приміщення декорований в сучасному стилі, можна придбати плінтус сталевого, золотистого і сріблястого кольору; якщо ж потрібно імітація під дерево або яскраві кольори, все це доступно в магазинах. Металевий плінтус перевершує інші види плінтусів:
Мінусів у металевого плінтуса небагато: дорожнеча і складність «підгонки» під колір і фактуру статі, якщо стоїть таке завдання. секрети монтажуПеред тим, як монтувати плінтус, необхідно прибрати з приміщення будівельне сміття і приготувати необхідні інструменти: рулетку, маркер для розмітки, дриль, шуруповерт, дюбеля, саморізи, пилу, стусло. Потім проводять нарізку плінтуса відповідно до ширини стін. Спочатку заготовлюють великі відрізи, потім приступають до підгонці дрібних. Обов'язково слід залишати невеликий запас по довжині. Найбільшу складність представляє собою обрізка плінтусів, що обрамляють кути. Для цієї операції використовують спеціальне пристосування - стусло, що дозволяє нарізати плінтус під потрібним кутом. Коли заготовки зроблені, починають розмітку приміщення. Розмітка ведеться від кута або від дверного отвору. Якщо плінтус оснащений кабель-каналом, він ділиться на 2 частини - робочу планку і декоративну панель. Потрібно взяти робочу планку, докласти до кута, приєднати кутовий елемент (або заглушку) і відступити в сторону 5-7 см - намітити перший отвір. Наступна мітка повинна розташовуватися в 40 см від першої. Таким чином розмічають весь периметр приміщення. Зазвичай на робочої планці вже є отвори; якщо їх немає, то їх наживляють дрилем. Багато видів плінтуса кріпляться на кляймер - спеціальний кронштейн, що постачається разом з плінтусом. Кляймер монтується на стіни за допомогою дюбелів швидкого монтажу. Однак, такий спосіб кріплення підходить тільки для приміщень з щільною структурою стін, інакше плінтуса протримаються недовго. Легкі плінтуса можна монтувати на клей - це дозволяє відмовитися від свердління стін. Але такий плінтус автоматично стане одноразовим. | |
|
Всього коментарів: 0 | |