Микрометр используется для измерения наружных размеров деталей – это инструмент, состоящий из D-образной скобы и зажимного механизма, которым фиксируется изделие. Гладкі мікрометри незамінні на виробництві та в слюсарній справі, коли потрібно дізнатися точний розмір заготовки або перевірити відповідність заводських параметрів.
Основні види гладких мікрометрів
- Механічний мікрометр МК - найпростіший прилад, у якого в якості затискного механізму використовується гвинтова пара. При обертанні гвинта перевіряється деталь затискається, і щоб визначити її розмір, треба поглянути на позначку шкали поділок на рукоятці. Найбільш поширені моделі з діапазоном вимірювань до 25 мм.
- Важільний мікрометр МР - принцип роботи цього типу обладнання відрізняється від попереднього: рухома «п'ята» переміщається уздовж осі і впливає на важіль, який приводить в дію зубчастий механізм, таким чином, поступальний рух перетворюється в обертальний. При цьому на механічному табло з поділами стрілка показує товщину затиснутого вироби, тому такий гладкий мікрометр ще називають стрілочний або годинного типу .
- Цифровий електронний мікрометр МКЦ - найбільш досконалий прилад, в порівнянні з механічним і важільним, так як результати виміру виводяться на електронний дисплей з точністю до 0,001 мм. Це дозволяє обчислити перетин провідників і інших дрібних елементів.
Технічні характеристики
Діапазон вимірювань . При покупці електронного або гладкого мікрометра ви можете побачити, наприклад, такі цифри: 0 - 25 мм, 25 - 50 мм, 100 -125 мм і т.д. Вони позначають, якої товщини елементи можна буде затиснути в приладі для перевірки.
Точність . У механічних та важільних мікрометрів залежить від кроку різьби і зазвичай похибка становить 0,01 мм, у електронних вимірювання точніше - до 0,001 мм.
|